... naukowcy holenderscy badając dietę 805 mężczyzn między 65. a 84. rokiem życia stwierdzili, że ci, którzy spożywają duże ilości owoców i warzyw bogatych w bioflawonoidy znacznie rzadziej zapadają na choroby serca. Związki te prawdopodobnie hamują utlenianie tzw. "złego" cholesterolu do postaci, która uszkadza ściany naczyń tętniczych.

... najnowsze badania wskazują, że niektóre z bioflawonoidów wykazują działanie antynowotworowe. Jako silne przeciwutleniacze uniemożliwiają powstawanie aktywnych cząstek rakotwórczych (wolnych rodników). Kwercetyna występująca m.in. w żółtej i czerwonej cebuli, hamuje rozrost guzów nowotworowych.

... stwierdzono, że niektóre bioflawonoidy, szczególnie w połączeniu z witaminą C, mają działanie antywirusowe. Skutecznie zwalczają wirusa opryszczki i grypy. Po podaniu chorym na opryszczkę kompleksu 100 mg witaminy C i 100 mg bioflawonoidów stwierdzono zaskakującą poprawę. Ogniska zapalne goiły się kilka razy szybciej niż u osób nie leczonych. W innych badaniach laboratoryjnych obserwowano ograniczenie namnażania się wirusów grypy w obecności kwercetyny (w naszych produktach występującej m.in. w Spirulinie Max).

na podstawie książki farmaceuty Earla Mindella
"Biblia młodości"

... genisteina jest izoflawonem występującym w produktach sojowych (oczywiście nie tych z hipermarketów)* oraz roślinach motylkowych. Substancja ta hamuje rozprzestrzenianie się nowotworu: przeciwdziała powstawaniu nowych naczyń krwionośnych, a tym samym ogranicza dowóz tlenu i substancji odżywczych do komórek nowotworowych. GENISTEINA działa ponadto jako słaby estrogen, uniemożliwiając silniejszym estrogenom przyczepianie się do ich miejsc receptorowych, a tym samym zapobiegając pobudzeniu komórki, które może dać początek nowotworowi. Społeczności, w których diecie soja zajmuje poczesne miejsce, rzadziej zapadają na nowotwory piersi i prostaty. Mleczko sojowe tofu, tempeh oraz miso stanowią dobre źródła genisteiny. **

"Witaminowa rewolucja doktora Jansona"
Michael Janson

* przypis mój (DM)
**z naszych produktów szczególnie bogatym w genisteinę jest preparat Super Soya Lecithin

... BIOFLAWONOIDY przypominają witaminy, ponieważ działanie ich jest zbliżone. To co je różni od tych życiodajnych substancji, to fakt, że nie są jednak absolutnie (choć bardzo, bardzo korzystne) niezbędne do życia. Bywają też zwane WITAMINĄ P. Zanim zaczęto uznawać ich właściwości lecznicze, uważano, że są jedynie barwnikami nadającymi kolor warzywom i owocom.

... dzienne zapotrzebowanie na bioflawonoidy możesz pokryć wypijając 2, 5 szklanki soku żurawinowego lub kilka filiżanek zielonej herbaty. Jeśli nie jesteś w stanie tego zrobić, pozostają suplementy. Najprostszym i na pewno szczególnie przyjaznym dla kieszeni jest C - plus czyli witamina C + bioflawonoidy właśnie.